Novinky z posledních veletrhů

Pojďme si v krátkosti představit novinku z posledního veletrhu v Barceloně, hračku pro dospělé, nový Ford Kuga a jeho nepřeberné množství vychytávek.

Tvář nově představeného automobilu se výrazně podobá moderním maskám ostatních řad aut této značky a díky tomu má tenká LEDková světla spíše po stranách, než na předku vozu. Celý vzhled auta je tak mnohem více sexy a při pohledu na něj vybízí člověka k dravosti. Pod kapotou zákazník nalezne nově patentovaný turbodieselový motor, který má objem jeden a půl litru a výkon osmdesát osm kilowatt. Spotřeba pro verzi s pohonem na jednu nápravu se odhaduje na necelých pět litrů na sto kilometrů. Čtyřkolka se pak pyšní spotřebou něco málo přes pět litrů.

Novinkou ve výbavě automobilu je také komunikační a zábavní systém SYNC 3, kterou ocení především děti a teenageři. Ford myslel i na bezpečnost dětí a tak je nové auto vybaveno větším množstvím bezpečnostních prvků. Protikolizní systém, lepší parkovací asistent nebo adaptivní světlomety, to vše Kuga má. Slibem společnosti Ford je pak to, že do tří let bude auto samo schopné zaparkovat či se samo posunout v koloně.

Poslední zmíněný fakt je zaručen autonomním řízením. Firma Ford na něm dlouhodobě pracuje ve veliké intenzitě a díky tomu slibuje zařazení ,,kolonového systému“ do standardní výbavy všech vozů během několika let. Samostatné parkování pak nabízí příslib lepšího vystupování například na parkovištích supermarketů, kde pouze zmáčknete tlačítko a auto si samo vyhledá parkovací místo, zamkne se a zaparkuje.

Systém SYNC 3, který jsme zmiňovali na začátku je vysoce automatizovaný a zvládá spoustu dodatečných funkcí. Synchronizovat jej můžete s každým smartphonem a můžete tak Vaši obrazovku snímat přímo do obrazovky vozu a vše ovládat z ní. Hlasové ovládání je již samozřejmostí a je doplněno o hlasové ovládání klimatizace, rádia či přehrávání hudby.

Pokud bude na každém veletrhu představeno tolik novinek, jako letos představil Ford, máme se v příštích letech jistě na co těšit.