Nejluxusnější hračky pro holky a kluky

Pokud patříte mezí šťastné rodiče víc jak dvou děti, jistě víte, že holčičky si potrpí na úplně jiné zacházení oproti klukům. Liší se jejich povaha a zároveň i oblíbené typy hraček. Nákup hraček pro každé dítě zvlášť je však hodně finančně náročný. Existují snad hračky, které by vaše děti mohly sdílet? Podíváme se na typy luxusních hraček pro holky a pro kluky.

Výtvarné potřeby

Není to přímo hračka, ale u malování či jiné výtvarné aktivity se vaše děti zabaví stejně efektivně. Výtvarné potřeby se nemusí omezovat na štos papíru a balení barevných fix. Buďte kreativní, pořiďte svým dětem barevné pastelky či voskovky nebo tvarovací hmotu. Pokud svým potomkům chcete dopřát nevídanou zábavu, kupte si bílá bavlněná trička a fixy vhodné na malování na textil. Vaše děti z toho budou na větvi. Budou si moct pomalovat svá vlastní trička, jež jim dobře poslouží na každodenní nošení. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

Stavebnice

Tou nejpopulárnější stavebnicí světa je zřejmě Lego. Jedná se o neutrální hračku co se týče pohlaví dítěte a zároveň o hračku, jež rozvijí logiku, kreativitu a představivost. V dnešní době se v hračkářství setkáte se všemožnými druhy Lego. Snažte se však vybrat téma, vhodné jak pro holky, tak pro kluky. Těžko můžete očekávat, že holka se zabaví u stavby sportovního auta či kluk u stavby domečku pro panenku. Zkuste zvolit neutrální model, například jednu z nejznámějších staveb světa či světových památek. Nebo Lego Worlds či Lego z řady Creator, kde jeden model můžete přestavět na 3 různé způsoby.

Vzdělávací hračky

Do kategorie vzdělávacích hraček bez pochyb patří stolní hry či deskovky. Skvělá zábava nejen pro děti ale i pro dospělé. Celá rodina se sejde u stolu u příležitosti si zahrát Uno nebo Člověče, nezlob se. Podobné hry stejně jako Lego trénují fantazii, dodávají dětem inspiraci a zároveň je vzdělávají. Uvidíte, stolní hry budou bavit nejen vaše děti ale i vás.