Nejlepší hračky pro děti ve věku 6-13 let

Pojďme se zaměřit na věkovou kategorii šest až třináct let a sepsat si žebříček hraček, které děti v tomto věku nejvíce zajímají. Hračky to budou různorodého charakteru, o to víc však čtenáře článek zaujme.

  • První hračkou, která má spíše vzdělávací charakter je výtvarnická sada. Ta obsahuje jak základní školní výbavu, která se může každému v daném věku hodit, tak rozšíření o sadu pastelů, tuší, vyřezávacích nástrojů a geometrických pravítek.
  • Druhou velmi oblíbenou hračkou je karetní hra Dobble. Každý hráč dostane hromádku s kartami, které obsahují několik obrázků různých předmětů denní potřeby. Ve středu stolu leží karta a hráči se snaží vyložit kartu, která má s kartou na stole vždy jeden shodný symbol či obrázek. Hra pak pokračuje, dokud se některý z hráčů všech karet nezbaví. Jde tu zejména o postřeh a rychlou reakci.
  • Další velice oblíbenou hračkou je tentokrát desková hra pro všechny věkové kategorie – známí osadníci z Katanu. Hra určená pro dva až čtyři hráče cílí na strategické myšlení a schopnost komunikovat a obchodovat s ostatními. Smyslem hry je co nejdříve postavit několik vesnic, cest a měst. Města a vesnice se staví z daného počtu různých surovin jako dřevo, kámen či vlna a hráč tak musí se všemi surovinami zručně obchodovat, nakupovat za výhodné ceny a přemýšlet, kde město či cestu postaví.
  • Vraťme se tentokrát ke klasickým hračkám. Čtvrtou hračkou v žebříčku je sada autodráhy s garáží, kterou ocení především chlapci. Patrová garáž umožňuje dítěti stavět skokánky a rozjezdy pro auta a díky kompatibilitě všech dílů je možné vymýšlet nespočet různých kombinací a variant tohoto autodráhového světa. Díly je možné i dokupovat, což z této hračky dělá zaručeně jednu z pěti nejoblíbenějších.
  • Pátou a poslední hračkou je inteligentní magnetická plastelína, která se na trhu objevila teprve nedávno. Plastelína se na trhu uchytila především díky schopnosti zformovat se do všemožných tvarů a interagovat s prakticky všemi magnetickými povrchy.