Nejlepší hračky pro děti ve věku 1-5 let

Často se ptáte, jaké hračky pořídit pro kojence nebo děti nízkého věku. Proto jsme se rozhodli Vám s tímto problémem pomoct a několik takových hraček Vám doporučit. Berte však prosím na vědomí, že se jedná pouze o laické doporučení a co vyhovuje jednomu, nemusí nutně sedět druhému dítěti. Pojďme tedy na to.

  • První hračkou, kterou si vybavuji ze svého dětství (z fotek, ne, že bych si to pamatovala) je kolotoč, který jsem měla zavěšený nad postýlkou. Tato hračka je vynikající nástroj pro upoutání dětské pozornosti a zabavení miminka minimálně na několik desítek minut. Dnes se již dělají spousty variant a různé druhy těchto kolotočů a proto může být někdy těžké zvolit ten správný.

Nejdůležitějším faktorem pro výběr je rozměr. Kolotoč musí dosáhnout z jedné strany postýlky na druhou, aby byl dobře upevnitelný a jeho výška a délka spuštěných hraček musí být vhodná k dané výšce postýlky. Dítě by nemělo na hračky dosáhnout a mělo by je vidět z dostatečné vzdálenosti několika desítek centimetrů. Materiál kolotoče je také důležité brát v potaz a to i když kolotoč samotný nepřijde s dítětem do kontaktu. Jeho udržování a čištění je velmi důležité pro zdraví dítěte a tak raději volte ozkoušené a dobře omyvatelné materiály.

  • Druhou hračkou, kterou ocení každé batole je ,,kousačka“, která primárně neslouží jako pouhá hračka ale plní mnohem důležitější účel. Miminku se při žužlání a kousání rychleji prořežou zoubky a celý proces hojení je pak mnohem rychlejší, jednodušší a pro dítě méně bolestivý. Kousačku seženete v každém obchodě pro kojence nebo v každé lepší drogerii a lékárně. Opět platí, že kvalita je nejdůležitějším faktorem při výběru a tak při koupi raději zvolte dražší, ale kvalitnější hračku. Mně se nejvíce osvědčily gelové kousačky, které zároveň dítěti lehce chladí dásně.

Vždy mějte na paměti, že hračky pro ty nejmenší byste měli vybírat vždy ve specializovaných obchodech a po konzultaci s pediatrem či odborníkem v prodejně.