Nakupování hraček v Praze

Pokud jste se rozhodli pro nákup hraček v Praze, máte na výběr hned z několika možností. Praha Vám nabízí mnoho alternativ, kde hračky koupit a jednu po druhé si v krátkosti představíme.

  • Začneme velkými nákupními centry. Nový Smíchov na Andělu, Olympia, Jižní Ráj. To je jen výčet několika málo z nich. Pokud se rozhodnete nakupovat hračky zde, máte zaručený úspěch. V každém obchodním centru se nachází nespočet hračkářství a pokud tedy víte, co chcete, zaručeně to pořídíte. Nevýhodou může být neosobní přístup obsluhy nebo její neznalost sortimentu, protože v těchto obchodech často pracují pouze brigádníci, kteří obvykle nemají stoprocentní znalost zboží.
  • Druhou variantou jsou specializované či rodinné prodejny. Zde je obsluha stoprocentně znalá sortimentu, ví přesně o čem mluví a pokud potřebujete s něčím poradit, vyjde Vám maximálně vstříc. Tyto prodejny však nejsou v České republice časté a tak musíte počítat s tím, že při jejich návštěvě projedete víc benzínu než obvykle a že jejich cena bude pravděpodobně vyšší. Cena je zde však vyvážena kvalitou a zárukou. Zejména pak v drobných rodinných obchůdcích, které se specializují přímo na konkrétní typy hraček.
  • Třetí a ne příliš doporučovanou variantou jsou hračky z čínských obchodů. Pokud budete chvíli hledat, najdete u větších náměstí tyto obchody, které nabízejí mnohdy širší škálu hraček, než prodejny v obchodních centrech. Bezespornou výhodou těchto hraček je jejich nízká cena. Bohužel, cena je zde srovnatelná s kvalitou či výdrží hraček a pokud si hračku z této prodejny pořídíte, musíte počítat s ne příliš dlouhou životností a vysokou poruchovostí. Nemůžete také navštívit obchod opakovaně a například zažádat o náhradní součástky či díly, které byste u značkové firmy získali.
  • Poslední variantou (tu však pouze zmiňujeme, protože ji nepovažujeme za vhodnou) je nákup hraček od pouličních prodejců. Ti se v centru Prahy nachází zejména přes hlavní turistickou sezónu a pokud budete trpěliví, můžete sehnat opravdu cokoliv. Jako u čínských obchodů však musíte počítat s možnými komplikacemi při zakoupení hračky a prakticky nulovou možností hračku reklamovat.