Luxusní hračky v ČR: Pro milovníky hraček se sen stává skutečností

145_0Dnes jsme nakoukli do domácnosti českých celebrit a zaměřili jsme se na jejich starost o ty nejmenší a nejmilejší. Jaké hračky svým dětem tito lidé kupují? Co nabízí současný trh s luxusními hračkami a jak to funguje ve světě?

Obecně platí, že bohatí lidé na svých ratolestech rozhodně nešetří a proto v dnešní době existuje spousta luxusních značek, které vychází vstříc bohatým rodičům. Klenotník Cartier před několika lety vycítil v tomto průmyslu příležitost a vytvořil pro miminka sadu šperků. Jeho produkty si zakoupila například Agáta Hanychová, která svou dceru rozmazluje na té nejvyšší úrovni.

Byznys však nekončí pouze u šperků. Cartier nabízí také dětskou vaničku osázenou křišťály, luxusní dudlíky nebo diamantové kojenecké lahve. Za Cartierem nezůstávají ale ani návrháři, kteří pro nejmenší vyrábějí dupačky, ponožky či oblečky pro panenky, které se staly v poslední době hitem.

Dalším výstřelkem je luxusní kočárek od firmy Aston Martin, který se vyrábí pouze v omezeném množství a jeho cena převyšuje cenu většiny skutečných aut ostatních značek.

Firmy specializující se na luxusní hračky se do tohoto byznysu vrhly po hlavě a to i díky narození potomků vévodkyně Kate Middleton. Společnost předpokládá, že královský pár nebude na svém potomkovi šetřit a bude ho hýčkat již od útlého dětství. Druhým faktem je, že malý princ bude dostávat dary i od široké veřejnosti a proto se návrháři a světové módní ikony už teď předhánějí v tom, kdo co malému princi daruje. Gucci avizoval řadu hraček speciálně k této příležitosti a značka Bvlgari toaletní vodu pro miminko.

Otázkou ale stále zůstává, zda může díte obklopené takovým přepychem být vůbec šťastné a zda celá bublina s luxusními hračkami spíš dětství neničí, než aby dítě rozvíjela. Řada psychologů tento fakt potvrdila v mnohých studiích, nicméně celebrity a další bohatí rodiče jsou natolik posedlí oblečky pro panenky, které se staly v poslední době hitem.