Jaké hračky můžeš v Praze koupit?

Protože se nyní zaměřujeme na jednotlivá města České republiky a dnes speciálně na Prahu, řekneme si něco o hračkách, které lze v Praze zakoupit a o hračkách, které jsou s Prahou přímo spojené.

  • První kategorií hraček, na které v Praze narazíte na každém rohu, jsou dřevěné a vyřezávané hračky. V centru staré Prahy najdete spoustu malých specializovaných obchůdků, které nabízí širokou škálu těchto dřevařských výrobků. V obchůdcích naleznete vyřezávané dřevěné loutky různých smyšlených či skutečných postaviček různých velikostí, které můžete také zakoupit v závislosti na složitosti loutky. Některé pouze pohybují končetinami, jiné se umí uklonit a mrkat a ty nejpropracovanější Vám zamávají a podají Vám ruku. Najdete zde také vyřezávaná jména či písmena, ze kterých můžete poskládat cokoli Vás jen napadne, různé závěsné ,,létající“ ptáky, kostkové sady či sady stolních her nebo zvonkohry, které po zavěšení do větru zahrají melodii, která Vám Prahu připomene.
  • Druhou kategorií hraček jsou hračky přímo s Prahou spojené. Hračky s obrázky Prahy, pražských památek či známých českých osobností, které v Praze působili. Tyto hračky také nejčastěji pořídíte v centru Prahy ve specializovaných prodejnách se suvenýry či v turistických informačních centrech. Nejen, že koupí této hračky přivezete domů dárek pro své ratolesti, zároveň tak získáte suvenýr a památku na Vaše cesty po České republice či Evropě. Mezi oblíbené hračky tohoto typu se řadí především puzzle a 3D skládačky s pražskými panoramaty, známými pražskými místy či obličeji pražských historických osobností. Zakoupit můžete také hrací karty zdobené pražskými obrázky, různé deskové hry vytvořené speciálně pro tyto prodejny či historické hračky, připomínající Prahu z dob minulých.
  • Co se týče ostatních hraček, Praha nabízí nespočet možností a míst, kde ,,obyčejné“ hračky zakoupit. Okrajové části i centrum je plné nákupních galerií, obchodních domů nebo drobných prodejen rodinného charakteru. Obchodní domy jsou pak plné prodejen známých prodejců hraček a v tomto ohledu Praha v ničem nezaostává za jinými světovými metropolemi.