Co můžete koupit v Československu

Rozhodnete-li se cestovat do Československa, rozhodně byste se měli seznámit se vším, co tato krásná země nabízí. Jistě si budete chtít přivézt suvenýr nebo památku a v našem malém průvodci Vám poradíme a nastíníme, co by mohlo být tím pravým dárkem nebo suvenýrem.

  • První, co byste mohli dovézt domů, je československé sklo. Sklářství má dlouholetou tradici a po celém světě má československé sklo stále zvučné a známé jméno. Rozvoj tohoto odvětví u nás začal koncem třináctého století v horských oblastech a skleněné produkty tak nejčastěji zakoupíte právě v horách či podhůří.
  • Československý křišťál je další z produktů, pro které je Československo známé. Jeho složky jsou ušlechtilejší a jeho kvalita a poptávka po něm je jednoznačně vyšší. Typickými vzory, které si z Československa můžete odvézt jsou krajkové dekory, labyrint stovek jemných zářezů a dokonale geometrické obrazce.
  • Třetím produktem vhodným k zakoupení je československý granát, který se nachází pouze na tomto území. Granáty z Československa se vždy mezi ostatními vyjímaly svou barvou, sytostí a odstínem. Bývá jim navíc přisuzována i léčebná moc a proto jsou tak populární již od doby císaře Rudolfa druhého. Přisuzuje se jim schopnost zahánět smutek a přinášet životní odvahu, sílu a veselou mysl.
  • Bižuterie je dalším z řady produktů a jako československé sklo je také proslulá po celém světě. Dlouholetá tradice je pevným pilířem, na kterém bižuterie staví, a ani narůstající konkurence v okolních zemích nemá velký vliv na snižování tržeb.
  • Poslední produkt, u kterého se zastavíme, ocení především muži. Řeč není o ničem jiném, než československém pivu. To patří mezi nejžádanější na celém světě a se jmény českých a slovenských pivovarů se setkáte v Karibiku, Norsku či Číně. Největšími pivovary jsou Plzeňský prazdroj, Staropramen, Budvar či Bernard. Desítky minipivovarů pak rovnoměrně pokrývají celé území Československa a žádný turista se proto nemusí bát, že by na vyhlášené pivo nenarazil. Nezapomeňte tedy při návštěvě Československa ochutnat nebo zakoupit tento zlatavý mok.